Cztery koncerty, na które musisz wybrać się jesienią!
calendar 27 paź 2021 10:48

Cztery koncerty, na które musisz wybrać się jesienią!

Jesień to nie tylko czas spadających liści i Pumpkin Spice Latte. Dla fanów muzyki to przede wszystkim moment, kiedy koncerty plenerowe zamieniają na te odbywające się w klubach. Chociaż w ostatnich latach kalendarium wydarzeń jest nieco krótsze, to na wrocławskiej scenie nie zabraknie kilku muzycznych perełek.

1. sanah “Kolońska i szlugi Tour”

Kto choć raz w te wakacje nie nucił pod nosem tekstu “Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi”, ten musi nadrobić muzyczne zaległości. Odpalając Spotify i wpisując w wyszukiwarkę “Ale Jazz”, sprawdźcie od razu dostępność biletów na zbliżający się koncert sanah. Już za kilka dni na wrocławskiej Hali Stulecia jedna z najbardziej rozwijających się polskich artystek zagra swoje największe hity i nie tylko. Na trasie “Kolońska i szlugi Tour” nie zabraknie takich utworów jak “ten Stan”, “2:00” czy “etc. (na disco)”.

Koncerty sanah przyciągają tłumy, nie tylko za sprawą topowych hitów. Jesienna trasa to połączenie dobrych brzmień z nietypową aranżacją sceniczną, a swoistą wisienkę na torcie stanowią stylizacje Zuzy. Jedno jest pewne – to po prostu trzeba zobaczyć.

Data: 2 listopada

Miejsce: Hala Stulecia we Wrocławiu

Bilety: goingapp.pl/irenka

2. Organek “Na razie stoję, na razie patrzę”

Fani Tomasza Organka mają powody do świętowania – artysta wraca z nową płytą i trasą koncertową. Album “Na razie stoję, na razie patrzę” to dynamiczne utwory nawiązujące do relacji międzyludzkich i sytuacji w Polsce z ostatnich lat.

Data: 10 grudnia

Miejsce: Centrum Koncertowe A2 Wrocław

Bilety: https://ticketclub.pl/…/organek-centrum-koncertowe-a2…/

https://www.biletomat.pl/pop-rock/organek-a2-wroclaw-10516/

https://sklep.ebilet.pl/136515363704668224

3. Brodka “BRUT”

W trasę rusza też Monika Brodka, która wystąpi w pięciu polskich miastach. Obok Warszawy, Krakowa, Gdańska i Poznania nie mogło zabraknąć Wrocławia.

Artystka będzie promować swój najnowszy, piąty studyjny album “BRUT”, który przypadnie do gustu fanom surowych, rytmicznych brzmień. Powstała pod okiem producenta Oli’ego Baystona płyta jest połączeniem nawiązującym do punk rocka, trip hopu i grunge’u. Jak zawsze, u Brodki nic nie jest przypadkowe, dlatego warstwa tekstowa utworów porusza tematy związane ze stereotypami społecznymi, otwiera dyskusję dotyczącą płci i ich roli w społeczeństwie.

Data: 13 listopada

Miejsce: Centrum Koncertowe A2 Wrocław

Bilety: www.altersklep.pl/sklep.php

4. Paul Kalkbrenner

Film i muzyka to zdecydowanie jedno z naszych ulubionych połączeń. Dlatego nie mogliśmy nie wspomnieć o występie Paula Kalkbrennera – jednej z czołowych postaci niemieckiej muzyki elektronicznej . LIVE2021 Episode Two to połączenie koncertu z zremiksowaną wizją filmu “Berlin Calling”. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie będzie przypominało performance z Brodwayu – produkcja opracowywana była przez 18 miesięcy.

Trasa będzie też pierwszą okazją do obejrzenia “Berlin Calling” w wersji Hannes Stoehr „2021 Club Edit”.

Data: 25 listopada

Miejsce: Hala Stulecia we Wrocławiu

Bilety: paulkalkbrenner.net/live2021

biletomat.pl/bilety/illegalbreaks

Kinomural 2022 – znamy lokalizację! 

4. edycja Kinomuralu, 17 artystów i artystek z 11 krajów w ramach OPEN CALL, 24 września i historyczne Przedmieście Odrzańskie! W tym roku wydarzenie odbędzie się przy ulicy Niemcewicza, na jednym z nadodrzańskich pod...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Artystyczne wypieki

Z potrzeby miejsca, w którym sztuka i artyści cieszyć się będą zaufaniem oraz zagwarantowaną przez nie wolnością wypowiedzi i eksperymentowania, w dawnej piekarni powstała nowa przestrzeń kulturalna – 66P.

0 komentarzy opublikowany 3 lata temu
Tylko kwiaty przeżyją - wystawa

Już nie kochankowie, „tylko kwiaty przeżyją”

Wystawa Pawła Czekańskiego w galerii Exit przywołuje na myśl nadchodzącą katastrofę lub nawet tę, z którą mamy do czynienia już teraz. Czy mogliśmy jej uniknąć? Co doprowadziło do takiego stanu? Na „Tylko kwi...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Gorzka powraca z nową powieścią!

Redakcja - 02 gru 2021

Już 8 grudnia w księgarniach ukaże się nowa powieść wrocławskiego pisarza - Mieczysława Gorzki. „Dziewięć” to kontynuacja bestsellerowego „Polowanie na psy” z cha...

Artystyczne wypieki

Kacper Bednarz - 03 lis 2021

Z potrzeby miejsca, w którym sztuka i artyści cieszyć się będą zaufaniem oraz zagwarantowaną przez nie wolnością wypowiedzi i eksperymentowania, w dawnej piekarni powstał...

Światowid dla Ukrainy.

Agnieszka Zwolińska - 11 kwi 2022

To była muzyka klasyczna ! Artyści z wrocławskiej Akademii Muzycznej zagrali w piątek 8 kwietnia w Domu Kultury Światowid na Biskupinie.