
Najbardziej kreatywni wrocławianie biznesu
Pierwsze miejsce w tegorocznej, 11. edycji rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” wywalczył prezes biotechnologicznej spółki Biotts z Wrocławia – Paweł Biernat. Wśród najbardziej kreatywnych i innowacyjnych biznesów w Polsce znaleźli się również inni przedstawiciele wrocławskich firm i startupów, m.in. PayEye, CUX, 4SOFT, A4BEE.
Portal BRIEF.pl organizuje ranking „50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie” już od 10 lat. Za każdym razem kapituła zwraca uwagę na przedsiębiorców i managerów szczególnie wyróżniających się na rynku nieszablonowym podejściem do prowadzenia i rozwoju firmy, tworzenia nowych produktów i usług oraz ich promocji. Organizatorzy podkreślają, że wyróżniają ludzi, którzy inspirują innych do działania i konsekwentnie budują swoją markę.
Kreatywny Wrocław – nie tylko wizerunek
Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele wielu branż m.in. technologicznej, medycznej, marketingowej, edukacyjnej, finansowej i ekologicznej. Wojciech Krzemień, członek kapituły uważa, że tegoroczne rozdanie tytułów było wyjątkowe za sprawą pandemii, która spowodowała wzmożoną kreatywność. A to pokazuje, że polscy przedsiębiorcy są waleczni i nie poddają się łatwo. Wrocławską reprezentacją były firmy: Biotts, PayEye, cux.io, 4soft oraz A4BEE. W tegorocznej edycji rankingu zwyciężył Paweł Biernat, prezes spółki Biotts działającej we Wrocławskim Parku Technologicznym. Jego startup zapowiada przełom w terapiach onkologicznych i diabetologicznych.
fot. BRIEF
– Pierwsze miejsce w rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” to wyróżnienie dla całego zespołu Biotts. Miejsce, w którym obecnie jesteśmy, to zasługa wszystkich pracowników spółki, wspólnie z Janem Melerem założyliśmy firmę niespełna kilka lat temu, wtedy mogliśmy policzyć nasz zespół na palcach jednej dłoni, dzisiaj jest nas kilka razy więcej, rozwijamy unikalną technologię, szkolimy się i doskonalimy siebie nawzajem – mówi Paweł Biernat, prezes Biotts.
Rewolucja w przyjmowaniu leków i szczepionek
Szef Biotts podkreśla, że obecne sposoby podawania leków nie wykorzystują w pełni leczniczych możliwości farmaceutyków: aby uzyskać pożądany efekt terapeutyczny, przyjmujemy ich coraz więcej, odczuwając tym samym coraz bardziej efekty uboczne terapii. I właśnie to chcą zmienić naukowcy z wrocławskiej spółki, którzy pracują nad unikalnym systemem transdermalnym, czyli rozwiązaniem umożliwiającym transport leków przez skórę. Do tej pory podawanie większości substancji leczniczych w ten sposób było niemożliwe. Dr Jan Meler, współzałożyciel Biotts opowiada:
Wyobraźmy sobie leki podawane na raka piersi w formie maści – działamy tylko na miejscowo zmieniono tkanki, celując bezpośrednio w miejsce, gdzie nasze ciało choruje. Dla nas bardzo ważny jest komfort pacjenta i efektywność terapii. W tym kontekście istotna jest skuteczność naszego nośnika niezależnie czy będzie on w postaci plastra, maści lub sprayu, a dzięki opracowanej technologii przenosimy przez skórę naprawdę duże cząsteczki. To jest przełomowe odkrycie. Terapia celowana umożliwi odciążenie całego organizmu, a to może oznaczać koniec z wyczerpującymi terapiami.
Przedstawiciele spółki podkreślają, że skuteczność systemu transdermalnego Biotts potwierdzają kolejne, niezależne badania w warunkach laboratoryjnych. Nośniki Biotts mogą zostać wykorzystane, np. jako system transportujący dla powszechnie stosowanych leków, zwiększając ich celowane działanie, zmniejszając przy tym dawkę i radykalnie redukując skutki uboczne terapii, szczególnie ze strony przewodu pokarmowego.
Mając oko na bezpieczeństwo
W konkursie za kreatywność doceniono także Krystiana Kulczyckiego, Daniela Jarząba i Radosława Rudę, czyli cały zarząd wrocławskiej spółki PayEye, która w 2021 r. trafiła na listę 5 najlepszych biometrycznych systemów bezpieczeństwa SmartUs Insights, a dodatkowo – jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.
– Dołączenie do grona 50 kreatywnych ludzi w biznesie to dla nas duże wyróżnienie. Dowodem na to, że kreatywności nam nie brakuje, jest to, że jako pierwsi na świecie zmieniliśmy spojrzenie w pieniądze. Nasza kreatywność została doceniona również w Dubaju, gdzie podczas międzynarodowych targów technologicznych świat przyjął nasze rozwiązanie z wielkim entuzjazmem – oznajmia Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
fot. PayEye
Wrocławski fintech, jako pierwszy na świecie, komercyjnie udostępnił kompletny system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności poprzez identyfikację użytkownika z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka. Kulczycki dodaje, że to bezpieczna i szybka technologia, która „pozwala doświadczyć prawdziwej wolności”. Nie musimy mieć przy sobie karty, gotówki, czy telefonu, a możemy płacić za wszystko. Dosłownie – wystarczy jedno spojrzenie.
Wdrożenie usługi PayEye rozpoczęło w czerwcu 2021 r. we Wrocławiu. W ramach pilotażu została ona udostępniona w ponad 150 punktach miasta i okolicy. Są to m.in. restauracje, sklepy, stacje benzynowe, ale też wrocławskie MPK, aquapark czy Kino Nowe Horyzonty.
Sprawdź, czy wrocławianie polubili rewolucyjne płatności okiem
lifestyle

Wielki odwrót ku otwartym osiedlom
Osiedla mieszkaniowe są dziś zupełnie inne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Zmieniają się trendy, ale przede wszystkim zmienia się sposób myślenia o człowieku i jego potrzebach. To, jak kiedyś były postrzegane b...

Wrocławski zakład zadba o systemy ewakuacyjne do samolotów
Collins Aerospace, firma lotnicza zlokalizowana na Psim Polu, od stycznia 2022 ma serwisować slajdy ewakuacyjne od Spairliners. Pracownicy wrocławskiego oddziału będą testować i kontrolować systemy ewakuacyjne, naprawi...

Najbardziej kreatywni wrocławianie biznesu
Pierwsze miejsce w tegorocznej, 11. edycji rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” wywalczył prezes biotechnologicznej spółki Biotts z Wrocławia – Paweł Biernat. Wśród najbardziej kreatywnych i innowacyj...
Dolnośląski akcent na Międzynarodowych Targach Medycznych FIME
Agnieszka Zwolińska - 08 sie 2022W dniach 27-29 lipca w Miami w USA, odbyły się jedne z największych targów medycznych na świecie. Wydarzenie branżowe, które pozwala firmom działającym w sektorze ochrony ...
Ogromna fabryka chipsów powstaje pod Wrocławiem
Redakcja Bluetram - 24 lut 2022Amerykanie zainwestowali w miejscowość znajdującą się w pobliżu Wrocławia, a dokładniej: w Środę Śląską. Za sprawą jednego z największych na świecie koncernów zajm...
Etykiety ratujące świat (i kapitalizm) przed głodem
Kacper Bednarz - 13 gru 2021Etykiety cenowe PESL, wykorzystujące perowskitowe ogniwa słoneczne, mają pomóc w cyfrowej transformacji handlu. Pierwsze testy wrocławskiej technologii Olgi Malinkiewicz z Sau...
Najbardziej kreatywni wrocławianie biznesu
Kacper Bednarz - 03 gru 2021Pierwsze miejsce w tegorocznej, 11. edycji rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” wywalczył prezes biotechnologicznej spółki Biotts z Wrocławia – Paweł Biernat...