Noc technologicznych odkryć w Dolnośląskim Centrum Druku 3D
calendar 20 paź 2023 17:21

Noc technologicznych odkryć w Dolnośląskim Centrum Druku 3D

W piątek w Dolnośląskim Centrum druku 3D przy ulicy Tynieckiej będzie można bliżej poznać technologię druku 3D i jej zastosowania. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

 

Podczas nocy technologicznych odkryć zaplanowano m.in. pokazy łazika marsjańskiego, malujących robotów, a wśród gości poruszać się będzie robo-pies. Chętni będą mogli nauczyć się latania dronem, strzelania z laserowych karabinków wykorzystywanych w niektórych zawodach biathlonowych, ale także przyjrzeć się procesowi liofilizacji owoców.

 

Nie zabraknie przykładów wykorzystywania nowych technologii w motoryzacji oraz licznych gier dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą warsztaty z budowania z drewnianych klocków w systemie Linden. Zaplanowano również stanowiska, na których będzie można nauczyć się lutowania i poruszania w wirtualnej rzeczywistości.

 

 

W trakcie wydarzenia możliwe będzie zwiedzanie hali Dolnośląskiego Centrum Druku 3D z przewodnikami, którzy opowiedzą o tajnikach tej szybko rozwijającej się technologii.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

 

zdjęcie autora

Redakcja

Bluetram

obrazek 0 komentarzy

Krew ratuje życie. Poznaj historię Kasi

– Dla mnie to jest wdzięczność nie do opisania. Gdyby ktoś nie poszedł i nie poświęcił swojego czasu, energii, swojej krwi, to mnie by tu już nie było. Przeżyłam wyłącznie dlatego, że ktoś postanowił oddać...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

„Dla Dzieci Ukrainy”, czyli warsztaty dla najmłodszych

Codziennie we Wrocławiu odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży z ogarniętej wojną Ukrainy. W małych grupach mogą odkrywać swoje artystyczne talenty - plastyczne, muzyczne, sportowe.

6 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Wolna biblioteka to więcej niż książki

"1984", "Nadzorować i karać" czy "Zielony anarchizm" to jedne z wielu pozycji, po które można sięgnąć w Wolnej Bibliotece. Do czytania rewelacyjnych książek zaprasza rewolucyjna kawa od samych Zapatystów.

14 komentarzy opublikowany 2 lata temu

„Poziom minimum to szacunek”. O walce ze stereotypami

– Ja mogę się nie interesować innymi kulturami, mogę być skupiony tylko i wyłącznie na polskiej tradycji, mieć zupełny brak zaciekawienia światem, ale to nie może się przekładać na to, że reprezentantów inn...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Kroki w różnych odcieniach patriotyzmu

Kacper Bednarz - 25 paź 2021

„Ludzie do Wrocławia przyjeżdżają po medale, przyjeżdżają po wspaniałą atmosferę, a my postanowiliśmy to wszystko połączyć“. Nowa odsłona maratonu WrocWalk w bia...

Artystyczna młodzież ponownie doceniona

Kacper Bednarz - 28 paź 2021

– Mamy duże szczęście żyć w mieście wrażliwym na sztukę, ale to także wy budujecie ten Wrocław w wymiarze artystycznym – mówił prezydent miasta podczas 25-tej już ...