Nowy basen we Wrocławiu – Aquapark na Brochowie
calendar 13 sie 2022 12:00

Nowy basen we Wrocławiu – Aquapark na Brochowie

Basen zewnętrzny z ogródkiem, jacuzzi, strefa saunowa, siłownia i sale do fitnessu i jogi - to wszystko znajdziemy w nowym Aquaparku na Brochowie we Wrocławiu. Obiekt jest otwarty od 5 lipca na ulicy Polnej 10 i już cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Zawitaliśmy tam, żeby trochę się ochłodzić w sierpniowy upał.

Dojazd i parking

Aquapark znajduje się na Polnej 10 na Brochowie. Dojazd do obiektu od skrzyżowania Armii Krajowej i Bardzkiej zajmuje około 10 minut autem lub 13-15 minut rowerem. Na miejscu jest dostępny parking dla klientów oraz stojaki rowerowe. Koszt parkingu dla klientów Aquaparku Brochów w cenie promocyjnej wynosi 1 zł.

Warunki

W środku kompleksu jest przyjemna temperatura, co jest dość istotne przy obecnych upałach. Po kupnie biletu otrzymujemy “kluczyk” od szafki w postaci bransoletki, co obecnie jest standardowym rozwiązaniem wśród wrocławskich basenów. Pokój z szafkami jest wspólny bez podziału na płeć. W tym samym pokoju są jednoosobowe kabiny do przebrania się. Natomiast minusem jest to, że jest ich mało – zauważyłem tylko 4.

 

Basen wewnętrzny

Po przebraniu się i zostawieniu rzeczy trafiamy do najważniejszego – kompleksu basenów. W części wewnętrznej znajdziemy 25 – metrowy basen rekreacyjny o głębokości od 1,3 m do 1,8 m. Połowa tego basenu jest przeznaczona na trzy tory do pływania, lecz na drugiej połowie pływa dmuchawiec, na którym mogą się bawić dzieci.

 

Obok basenu rekreacyjnego znajduje się jacuzzi i basen dziecięcy. Basen dziecięcy jest podzielony na 2 części – dydaktyczną przeznaczoną do nauki pływania o głębokości 90 cm oraz brodzik o głębokości 40 cm ze zjeżdżalnią.

 

Basen zewnętrzny

Część wewnętrzną i zewnętrzną dzieli duże okno. O ile w środku “aquapark” wygląda raczej jak zwykły basen, to przy wejściu na ulice od razu odczuwa się klimat bliższy aquaparkom. Jest tu basen zewnętrzny z brodzikiem oraz basen rekreacyjny o głębokości 135 cm. Wokół basenu znajduje się otwarta sezonowo zielona przestrzeń z leżakami. Jest również stoisko z lodami i napojami.

— Przyszłam tutaj już drugi raz — opowiada Kasia, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, która wynajmuje pokój na alei Róż niedaleko aquaparku. — Lubię tu przychodzić, żeby się poopalać. Ale aquapark na Borowskiej jest fajniejszy, bo jest prawdziwym aquaparkiem — śmieje się Kasia.

Cennik i godziny otwarcia

Nowy basen na Brochowie jest czynny codziennie w godz. 9-21.

Bilet na cały dzień normalny – 45 zł, ulgowy – 34 zł.

Bilet 2-godzinny normalny – 35 zł, ulgowy – 24 zł.

Bilet 1-godzinny normalny – 28 zł, ulgowy – 19 zł.

Bilet rodzinny na cały dzień (2 + 1 lub 2 + 2) – 100-120 zł.

Powyższe bilety pozwalają na wejście do każdej ze stref aquaparku. Warto zaznaczyć, że bilet ulgowy ze zniżką studencką obowiązuje tylko podczas trwania roku szkolnego.

zdjęcie autora

Ivan Prinus

obrazek 0 komentarzy

Trzech nieprzygotowanych: Na czym polega praca rzecznika

W tym tygodniu gościem podcastu „Trzech Nieprzygotowanych” jest Tomasz Szozda, były rzecznik piłkarskiego Śląska Wrocław.

0 komentarzy opublikowany 11 miesięcy temu

Jak tworzyć streetart na podwórkach Wrocławia?

Wielu mieszkańców kamienic narzeka na budynki, ale mało kto faktycznie zmienia ich wygląd. Artysta Mariusz Mikołajek dostrzegł potencjał w podwórzach Wrocławia i ich mieszkańcach. Jego praca "Podwórko nasze atelier...

0 komentarzy opublikowany 2 miesiące temu

Spór o Las Mokrzański – komentuje dr Michał Grala

Ekspert od PR o krótkowzroczności władz Wrocławia, potrzebach mieszkańców i konieczności zmiany podejścia do terenów zielonych.

0 komentarzy opublikowany 5 miesięcy temu
(public domain)

„Blue trams” nie tylko na szynach. Tramwaje wodne na Odrze

Niedawno pojawiły się propozycje tras, jakimi miałby się poruszać dawno zapowiadany tramwaj wodny. W związku z powstałymi koncepcjami magistrat utworzył ankietę dla mieszkańców, za pośrednictwem której można zg...

0 komentarzy opublikowany 10 miesięcy temu

Co gra na przedmieściach Grabiszyna? [SĄSIEDZKI WROCŁAW]

Przemek Jankowski - 19 lip 2022

Lokalna grupa grabiszyńskiej społeczności jest jak osiedlowe podwórko. Są dla mieszkańców i mieszkanek miejscem, gdzie mogą się wzajemnie wspierać, aktywizować, zniechę...

Subiektywny Ranking Wrocławskich Parków

Maciek Walas - 12 cze 2022

Choć nie każdy wrocławski park znam tak samo dobrze, to jestem raczej osobą, która parki odwiedza dość często. Które z nich oceniane są najlepiej? Co oferują?

Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu – polecajka 

Maria Jurasz - 15 wrz 2022

Najbliższy weekend we Wrocławiu minie nam pod znakiem roślinek, Bike Days i żegnania lata. Czeka na nas świętowanie urodzin Projektu Rośliny, wymiana roślinek w Macondo, Dz...

Ogólnopolski foresight z Wrocławiem w czołówce

Kacper Bednarz - 08 gru 2021

Wrocław znalazł się w ścisłej czołówce miast przyszłości – przewiduje się, że jest drugim, tuż po Warszawie, najlepiej przygotowanym na przyszłość miastem w Polsce...