Nowy basen we Wrocławiu – Aquapark na Brochowie
calendar 13 sie 2022 12:00

Nowy basen we Wrocławiu – Aquapark na Brochowie

Basen zewnętrzny z ogródkiem, jacuzzi, strefa saunowa, siłownia i sale do fitnessu i jogi - to wszystko znajdziemy w nowym Aquaparku na Brochowie we Wrocławiu. Obiekt jest otwarty od 5 lipca na ulicy Polnej 10 i już cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Zawitaliśmy tam, żeby trochę się ochłodzić w sierpniowy upał.

Dojazd i parking

Aquapark znajduje się na Polnej 10 na Brochowie. Dojazd do obiektu od skrzyżowania Armii Krajowej i Bardzkiej zajmuje około 10 minut autem lub 13-15 minut rowerem. Na miejscu jest dostępny parking dla klientów oraz stojaki rowerowe. Koszt parkingu dla klientów Aquaparku Brochów w cenie promocyjnej wynosi 1 zł.

Warunki

W środku kompleksu jest przyjemna temperatura, co jest dość istotne przy obecnych upałach. Po kupnie biletu otrzymujemy “kluczyk” od szafki w postaci bransoletki, co obecnie jest standardowym rozwiązaniem wśród wrocławskich basenów. Pokój z szafkami jest wspólny bez podziału na płeć. W tym samym pokoju są jednoosobowe kabiny do przebrania się. Natomiast minusem jest to, że jest ich mało – zauważyłem tylko 4.

 

Basen wewnętrzny

Po przebraniu się i zostawieniu rzeczy trafiamy do najważniejszego – kompleksu basenów. W części wewnętrznej znajdziemy 25 – metrowy basen rekreacyjny o głębokości od 1,3 m do 1,8 m. Połowa tego basenu jest przeznaczona na trzy tory do pływania, lecz na drugiej połowie pływa dmuchawiec, na którym mogą się bawić dzieci.

 

Obok basenu rekreacyjnego znajduje się jacuzzi i basen dziecięcy. Basen dziecięcy jest podzielony na 2 części – dydaktyczną przeznaczoną do nauki pływania o głębokości 90 cm oraz brodzik o głębokości 40 cm ze zjeżdżalnią.

 

Basen zewnętrzny

Część wewnętrzną i zewnętrzną dzieli duże okno. O ile w środku “aquapark” wygląda raczej jak zwykły basen, to przy wejściu na ulice od razu odczuwa się klimat bliższy aquaparkom. Jest tu basen zewnętrzny z brodzikiem oraz basen rekreacyjny o głębokości 135 cm. Wokół basenu znajduje się otwarta sezonowo zielona przestrzeń z leżakami. Jest również stoisko z lodami i napojami.

— Przyszłam tutaj już drugi raz — opowiada Kasia, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, która wynajmuje pokój na alei Róż niedaleko aquaparku. — Lubię tu przychodzić, żeby się poopalać. Ale aquapark na Borowskiej jest fajniejszy, bo jest prawdziwym aquaparkiem — śmieje się Kasia.

Cennik i godziny otwarcia

Nowy basen na Brochowie jest czynny codziennie w godz. 9-21.

Bilet na cały dzień normalny – 45 zł, ulgowy – 34 zł.

Bilet 2-godzinny normalny – 35 zł, ulgowy – 24 zł.

Bilet 1-godzinny normalny – 28 zł, ulgowy – 19 zł.

Bilet rodzinny na cały dzień (2 + 1 lub 2 + 2) – 100-120 zł.

Powyższe bilety pozwalają na wejście do każdej ze stref aquaparku. Warto zaznaczyć, że bilet ulgowy ze zniżką studencką obowiązuje tylko podczas trwania roku szkolnego.

zdjęcie autora

Ivan Prinus

obrazek 0 komentarzy

Uniwersum miejskich spółek

Wrocław spółkami stoi. To chyba nie jest zbyt odkrywcza teza. Jednak większość mieszkańców naszego miasta słysząc o miejskiej spółce, od razu ma złe skojarzenia. Ludzie często mają duże zastrzeżenia do sposob...

0 komentarzy opublikowany 12 miesięcy temu

Śląsk doczeka się swojego muzeum?

Śląsk Wrocław po dziesięciu latach spędzonych na Stadionie Wrocław - doczeka się tutaj swojego muzeum. Drugą wiadomością, która powinna ucieszyć kibiców wojskowych - to fakt, że powstanie tutaj również pub spo...

0 komentarzy opublikowany 3 lata temu

Trzech nieprzygotowanych: Czym zajmuje się Odra-Niemen

Gościem czwartego odcinka podcastu „Trzech Nieprzygotowanych” był Dominik Rozpędowski ze Stowarzyszenia Odra-Niemen, główny koordynator akcji „Rodacy Bohaterom”.

0 komentarzy opublikowany 3 lata temu

Przystanki dla czworonożnych

Agnieszka Zwolińska - 23 cze 2022

Ponad 30 stopniowe upały są męczące nie tylko dla nas, ale też dla naszych czworonożnych przyjaciół. Ratunkiem w takich momentach jest często miska z wodą.

Kto w topce najbardziej zakorkowanych miast? Tak, zgadliście

Kacper Bednarz - 09 gru 2021

Standardowo, końcówka roku przynosi wysyp różnorakich rankingów. Za dzisiejszym władze miast – które się w nim znalazły – niezbyt przepadają. Pora na najnowszy raport...

Noc Muzeów we Wrocławiu

Maciek Walas - 07 maj 2022

Oświetlone przez gwiazdy galerie, niedostępne na co dzień w nocy miejsca, dedykowane wystawy oraz warsztaty. Co sprawia, że Noc Muzeów jest wyjątkowa?

Bałkański freak u „Trzech nieprzygotowanych”

Trzech nieprzygotowanych - 03 lis 2021

Gościem drugiego odcinka podcastu „Trzech nieprzygotowanych” jest absolwent serbistyki i kroatystyki na Uniwersytecie Wrocławskim, namysłowianin z pochodzenia, fan podróżo...