Nowy basen we Wrocławiu – Aquapark na Brochowie
calendar 13 sie 2022 12:00

Nowy basen we Wrocławiu – Aquapark na Brochowie

Basen zewnętrzny z ogródkiem, jacuzzi, strefa saunowa, siłownia i sale do fitnessu i jogi - to wszystko znajdziemy w nowym Aquaparku na Brochowie we Wrocławiu. Obiekt jest otwarty od 5 lipca na ulicy Polnej 10 i już cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Zawitaliśmy tam, żeby trochę się ochłodzić w sierpniowy upał.

Dojazd i parking

Aquapark znajduje się na Polnej 10 na Brochowie. Dojazd do obiektu od skrzyżowania Armii Krajowej i Bardzkiej zajmuje około 10 minut autem lub 13-15 minut rowerem. Na miejscu jest dostępny parking dla klientów oraz stojaki rowerowe. Koszt parkingu dla klientów Aquaparku Brochów w cenie promocyjnej wynosi 1 zł.

Warunki

W środku kompleksu jest przyjemna temperatura, co jest dość istotne przy obecnych upałach. Po kupnie biletu otrzymujemy “kluczyk” od szafki w postaci bransoletki, co obecnie jest standardowym rozwiązaniem wśród wrocławskich basenów. Pokój z szafkami jest wspólny bez podziału na płeć. W tym samym pokoju są jednoosobowe kabiny do przebrania się. Natomiast minusem jest to, że jest ich mało – zauważyłem tylko 4.

 

Basen wewnętrzny

Po przebraniu się i zostawieniu rzeczy trafiamy do najważniejszego – kompleksu basenów. W części wewnętrznej znajdziemy 25 – metrowy basen rekreacyjny o głębokości od 1,3 m do 1,8 m. Połowa tego basenu jest przeznaczona na trzy tory do pływania, lecz na drugiej połowie pływa dmuchawiec, na którym mogą się bawić dzieci.

 

Obok basenu rekreacyjnego znajduje się jacuzzi i basen dziecięcy. Basen dziecięcy jest podzielony na 2 części – dydaktyczną przeznaczoną do nauki pływania o głębokości 90 cm oraz brodzik o głębokości 40 cm ze zjeżdżalnią.

 

Basen zewnętrzny

Część wewnętrzną i zewnętrzną dzieli duże okno. O ile w środku “aquapark” wygląda raczej jak zwykły basen, to przy wejściu na ulice od razu odczuwa się klimat bliższy aquaparkom. Jest tu basen zewnętrzny z brodzikiem oraz basen rekreacyjny o głębokości 135 cm. Wokół basenu znajduje się otwarta sezonowo zielona przestrzeń z leżakami. Jest również stoisko z lodami i napojami.

— Przyszłam tutaj już drugi raz — opowiada Kasia, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, która wynajmuje pokój na alei Róż niedaleko aquaparku. — Lubię tu przychodzić, żeby się poopalać. Ale aquapark na Borowskiej jest fajniejszy, bo jest prawdziwym aquaparkiem — śmieje się Kasia.

Cennik i godziny otwarcia

Nowy basen na Brochowie jest czynny codziennie w godz. 9-21.

Bilet na cały dzień normalny – 45 zł, ulgowy – 34 zł.

Bilet 2-godzinny normalny – 35 zł, ulgowy – 24 zł.

Bilet 1-godzinny normalny – 28 zł, ulgowy – 19 zł.

Bilet rodzinny na cały dzień (2 + 1 lub 2 + 2) – 100-120 zł.

Powyższe bilety pozwalają na wejście do każdej ze stref aquaparku. Warto zaznaczyć, że bilet ulgowy ze zniżką studencką obowiązuje tylko podczas trwania roku szkolnego.

zdjęcie autora

Ivan Prinus

obrazek 0 komentarzy

Symulacja, której nie wstyd

Eksperci twierdzą, że tym, co odróżnia wirtualną rzeczywistość od innych związków człowieka z technologią, są psychologiczne, emocjonalne, a nawet metafizyczne efekty uboczne, z którymi przyjdzie nam oswajać si...

0 komentarzy opublikowany 1 rok temu

Co ciekawego na  Osiedlu Klecina? [SĄSIEDZKI WROCŁAW]

Tydzień temu było o roślinach, ale dziś wracamy z kolejną dawką sąsiedzkich życzliwości i trudności. Następna grupka do sprawdzenia to Osiedle Klecina!

0 komentarzy opublikowany 5 miesięcy temu
(public domain)

„Blue trams” nie tylko na szynach. Tramwaje wodne na Odrze

Niedawno pojawiły się propozycje tras, jakimi miałby się poruszać dawno zapowiadany tramwaj wodny. W związku z powstałymi koncepcjami magistrat utworzył ankietę dla mieszkańców, za pośrednictwem której można zg...

0 komentarzy opublikowany 1 rok temu

Tajemnice Wrocławia, czyli kilka faktów o stolicy Dolnego Ślą …

Wrocław to miasto o niezwykle interesującej historii. Tradycja mówi, iż gród we Wrocławiu został założony przez czeskiego księcia Wratysława w latach 915-921, a za datę oficjalnego powstania miasta Wrocław uznaje...

0 komentarzy opublikowany 12 miesięcy temu

Wrocław miastem sprawiedliwości

Kacper Bednarz - 10 lis 2021

Nasze miasto jako pierwsze w Polsce i 10. na świecie z tytułem Restorative City. 8 listopada 2021 roku, podczas pierwszego dnia odbywającej się międzynarodowej konferencji „...

Rusza kolej aglomeracyjna. Połączy Wrocław z Jelczem-Laskowice

Damian Filipowski - 02 gru 2021

12 grudnia na tory wyjadą pociągi relacji Wrocław Główny - Jelcz-Laskowice. Będzie to pierwsze połączenie Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych.

Polski „mały Nobel“ z Wrocławia

Kacper Bednarz - 02 paź 2021

Profesor Jan Potempa, odebrał na Uniwersytecie Wrocławskim Nagrodę Heisiga za badania, które wykazały, że choroby przyzębia (paradontoza — przy.red.) mogą wywoływać Alz...

Trzech nieprzygotowanych: Na czym polega praca rzecznika

Trzech nieprzygotowanych - 10 lis 2021

W tym tygodniu gościem podcastu „Trzech Nieprzygotowanych” jest Tomasz Szozda, były rzecznik piłkarskiego Śląska Wrocław.