Powstanie kolejny aquapark
calendar 18 lst. 2021 13:15

Powstanie kolejny aquapark

W przyszłe wakacje wrocławianie będą mogli korzystać z nowego aquaparku, który budowany jest na Brochowie. Natomiast w 2023 roku powstanie trzeci taki obiekt. Magistrat ogłosił plany budowy kąpieliska na wrocławskim Zakrzowie. Koszt inwestycji szacowany jest na poziomie 36 mln złotych.

Nowy aquapark będzie zlokalizowany przy ul. Wilanowskiej 31, zaraz obok Szkoły Podstawowej nr 44. Obiekt ma bliźniaczo przypominać ten powstający aktualnie na Brochowie. – Przewidujemy część wewnętrzną i zewnętrzną, strefę fitness, saunę i inne atrakcje. Obiekt będzie również przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. – tłumaczy Patryk Załęczny, rzecznik prasowy wrocławskiego aquaparku.

Koszt inwestycji szacowany jest na poziomie 36 milionów złotych, czyli tyle ile inwestycja na Brochowie. Na ostateczną kwotę trzeba poczekać do rozstrzygnięcia ogłoszonego właśnie przetargu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jacek Sutryk (@jaceksutryk)

– Mam nadzieję, że już za pierwszym razem uda się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę – podkreśla prezydent Jacek Sutryk. – Obiekt będzie przydatny dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i tych z sąsiedniej gminy Długołęka. – dodaje.

Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych spółki Aquapark oraz kredytu bankowego.

zdjęcie autora

Damian

Filipowski

obrazek 0 komentarzy

Kolejne stwory na mostach Pomorskich

Odrestaurowano już maszkarony, a na wieżyczki trafią również rzygacze, przedstawiające głowy wilków na wzór wiedźmińskiego medalionu.

0 komentarzy opublikowany 1 rok temu
materiały prasowe

Jak architektura kształtuje więzi społeczne?

Budynki, zarówno mieszkalne, jak i biurowe, mają potencjał, aby przygotować grunt pod przypadkowe spotkania i interakcje społeczne, wspierając w ten sposób budowanie społeczności i wpływając na tkankę naszej kultu...

0 komentarzy opublikowany 1 rok temu

Pumptrack na Maślicach gotowy na wiosnę

We Wrocławiu powstaje kolejny, czwarty pumptrack – przy ul. Królewieckiej na Maślicach. Budowany jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO), a jego koszt to prawie 900 tys. zł.

0 komentarzy opublikowany 1 rok temu

Rewaloryzacja wzgórza za 19 milionów. Projekt już gotowy

Dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów) jest już gotowa. Po otrzymaniu rządowej promesy w wysokości niemal 19 milionów, zostanie ogłoszony przetarg na remont.

0 komentarzy opublikowany 1 rok temu

Na nowych Żernikach powstanie Wrocławskie Centrum Sportu

Mateusz Lubański - 05 prn. 2021

Włodarze piłkarskiego Śląska ogłosili powstanie jednej z największych sportowych inwestycji w historii stolicy Dolnego Śląska. Wrocławskie Centrum Sportu ma stać się dom...

Pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu Hatzfeldów

Kacper Bednarz - 22 lst. 2021

Dyskusje na temat pałacu Hatzfeldów trwały kilkanaście lat. W końcu, rok temu Urząd Miejski ogłosił przetarg na kupno działki znajdującej się w ścisłym centrum miasta ...

Powstanie kolejny aquapark

Damian Filipowski - 18 lst. 2021

W przyszłe wakacje wrocławianie będą mogli korzystać z nowego aquaparku, który budowany jest na Brochowie. Natomiast w 2023 roku powstanie trzeci taki obiekt. Magistrat ogło...

Kolejne stwory na mostach Pomorskich

Kacper Bednarz - 15 gr. 2021

Odrestaurowano już maszkarony, a na wieżyczki trafią również rzygacze, przedstawiające głowy wilków na wzór wiedźmińskiego medalionu.