Światła, mapping, lasery. Nocne atrakcje Ogrodu Botanicznego
Mroczne i chłodne wieczory, jakie ostatnio nawiedzają Wrocław, rozświetli „Światłogród”, czyli kolejna edycja Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
„Światłogród” to mistyczna gra kolorów, cieni i dźwięków która idealnie współgra z roślinnością Ogrodu Botanicznego. W tym roku wydarzenie zostanie wzbogacone o pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Prekursorzy videomappingu w Polsce – grupa artystów z Clockwork – zaprezentują „najciekawsze, zapierające dech w piersiach, animacje z ostatniej dekady”. Clockwork w swojej historii wykonało już blisko 100 tego typu przedstawień zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne. Dodatkowo bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego, wzmocnionego różnymi tonami dźwięków, a także opracowano nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych.
– Dla wszystkich miłośników dbania o środowisko [iluminacja – przyp. red.] nie powinna wpływać negatywnie na florę, a dzięki nowoczesnym technologiom jest też ekologiczna i ekonomiczna, bo zużywa bardzo niewiele energii – piszą organizatorzy pokazu. Iluminacja przygotowana będzie w wydzielonej części ogrodu, tak by nie zakłócać spoczynku nocnego ptakom i innym zwierzętom, które szczególnie upodobały sobie bardziej zadrzewioną część terenu.
„Światłogród” powróci do Ogrodu Botanicznego UWr już 3 grudnia od 17:00 do 21:00, a harmonogram iluminacji oraz bilety dostępne są na stronie organizatora. Dla usprawnienia wstępu na pokazy, czynne będą dwa wejścia: od ul. Sienkiewicza i Kanonii.
kultura
Dołącz do Bluetram.pl!
Redakcja - 25 lis 2021- Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi - to cytat z amerykańskiego pisarza Johna Greena, który najlepiej oddaje to jak tworzymy Bluetram.pl, lifestyle’owy portal miej...
Tak brzmi Wrocław
Maria Jurasz - 07 cze 2022Gitary i garnki na Oławskiej, skrzypce pod Pręgierzem, jazz nad Odrą, cymbałki na Ostrowie Tumskim – to nieodłączne elementy dźwiękowej mapy Wrocławia. Ale co z muzyką ...