
Edukacja: co zwiększa szanse dziecka na sukces?
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu rekrutuje uczniów na rok szkolny 2022/2023. Placówka wyróżnia się indywidualnym podejściem do swoich podopiecznych, pracą w małych grupach i otwartością na potrzeby uczniów. Od lat skutecznie obala mit, że właściwą edukację można zapewnić jedynie w największych miastach w Polsce.
Edukacja jest wartością. Zapewnienie warunków odpowiednich do rozwoju dzieci ma ogromny wpływ na kształtowanie ich światopoglądu oraz wyrabianie postaw niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania na późniejszych etapach życia. Sporym przywilejem jest możliwość nauki w mniej licznych klasach, w których nauczyciel ma szansę poświęcić czas każdemu potrzebującemu uwagi uczniowi podczas kreatywnych i nieszablonowych zajęć.
Takie właśnie udogodnienia oferuje Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu. Wyróżnia ją indywidualne podejście do uczniów oraz angażowanie ich w innowacyjne projekty edukacyjne i stymulowanie kreatywności. W ten sposób szkoła pomaga zdobywać kompetencje społeczne i kształtować inteligencję emocjonalną.
– Od wielu lat w takich miejscowościach jak Milicz spotykamy się z przeświadczeniem, że aby zapewnić dziecku właściwą edukację, trzeba je posłać do szkoły położonej w dużym mieście. My pokazujemy, że jest inaczej. W naszej szkole tworzymy warunki do rozwoju pasji i zainteresowań. Zapewniamy nie tylko przyjazne i bezpieczne miejsce do zgłębiania wiedzy, ale pozwalamy podążać za marzeniami i uczyć się na błędach. Wsłuchujemy się w potrzeby dzieci i chcemy, żeby otwierały się na świat oraz stawały się szczęśliwymi i pełnymi pasji ludźmi – mówi Anna Przybyło, dyrektorka szkoły.
Edukacja to także inwestycja. Deklaracja rodziców o konieczności finansowania czesnego nie jest łatwa – szczególnie w czasie, gdy poziom inflacji w Polsce jest najwyższy od 25 lat. Warto jednak pamiętać, że nawet nauka w publicznej szkole pociąga za sobą potencjalne dodatkowe koszty.
Według badań przeprowadzonych przez CBOS w 2021 roku pomocy podczas korepetycji potrzebowała jedna trzecia uczniów. Chętnych na korepetycje z roku na rok przybywa, a nauczycieli z prawdziwego zdarzenia jest coraz mniej. W efekcie stawki za prywatne lekcje regularnie wzrastają. Godzinne korepetycje kosztują nawet 100 złotych za godzinę.
Edukacja jest długofalową inwestycją, a najchętniej inwestujemy w to, co uznajemy za sprawdzone. Dlatego w Społecznej Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu dużą wagę przykłada się do jakości nauczania.
Wynik osiągnięty w poprzednim roku szkolnym przez 8-klasistów jest wyższy od średniej na poziomie powiatu, województwa i kraju.
Jakość nauczania i przygotowanie do kolejnych etapów edukacji to jednak nie wszystko.
– Równie ważne jak nauczanie jest dla nas to, by dzieci wiedziały, że przynależą do grupy i są dla nas ważne. Badania, które przeprowadzano już po pandemii i miesiącach zdalnego nauczania, jednoznacznie pokazywały wyraźny spadek motywacji uczniów i problemy z koncentracją. Ich właściwe motywowanie oraz indywidualne podejście będzie w kolejnych latach kluczowe. Każdy uczeń inaczej przeszedł przez ten trudny okres. W kilkunastoosobowych grupach, w jakich pracujemy w naszej szkole, łatwiej tym wyzwaniom sprostać – mówi Lucyna Biernat, nauczycielka w Społecznej Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren.
Trwa rekrutacja na rok szkolny 2022/2023. Wszystkie szczegóły i dane kontaktowe znajdują się na stronie https://fundacjakom.pl/rekrutacja/.
Materiał partnerski – zdjęcia szkoły pochodzą z oficjalnej strony Fundacji.
lifestyle

Dolnośląski akcent na Międzynarodowych Targach Medycznych FIME
W dniach 27-29 lipca w Miami w USA, odbyły się jedne z największych targów medycznych na świecie. Wydarzenie branżowe, które pozwala firmom działającym w sektorze ochrony zdrowia na wymianę doświadczeń i zaznajomi...

Największy potencjał w Polsce
Stolica Dolnego Śląska najlepszym miastem w Polsce, zarówno do życia, jak i inwestowania – podaje najnowszy raport „Business Environment Assessment Study“.

Najbardziej kreatywni wrocławianie biznesu
Pierwsze miejsce w tegorocznej, 11. edycji rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” wywalczył prezes biotechnologicznej spółki Biotts z Wrocławia – Paweł Biernat. Wśród najbardziej kreatywnych i innowacyj...

Zagraniczne startupy w polskiej Dolinie Krzemowej
Granty w wysokości nawet 300 tys. złotych dla zagranicznych startupów, które zadomowią się we Wrocławiu, mają pomóc rozwinąć im skrzydła dzięki Concordia Design Accelerator. Wśród partnerów biznesowych przedsi...
Zielona kooperacja miasta z InPostem
Kacper Bednarz - 18 lis 2021Wrocław wraz z InPostem – chcącym wspierać „zielone” projekty w ramach „GREEN CITY” – zajmą się wspólnie planem rozmieszczenia nowych paczkomatów oraz zdecydują...
Kolejna nagroda na 10-lecie Ten Square Games
Kacper Bednarz - 22 gru 2021Wrocławska spółka Ten Square Games została laureatem konkursu „Siła Przyciągania”, organizowanego przez Puls Biznesu. Spośród 143 projektów zgłoszonych przez 85 firm,...
Więcej etno w ETNO CAFÉ
Ivan Prinus - 06 sie 2022Kultowy lokal „ETNO CAFÉ” w samym sercu Wrocławia otwarto na nowo. Właściciele mówią o zmianie całej koncepcji prowadzenia lokalu – teraz ETNO otwiera się na lokalno...
Najbardziej kreatywni wrocławianie biznesu
Kacper Bednarz - 03 gru 2021Pierwsze miejsce w tegorocznej, 11. edycji rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” wywalczył prezes biotechnologicznej spółki Biotts z Wrocławia – Paweł Biernat...