Kawa, książki, vintage. Trzy Siostry zapraszają
calendar 08 kw. 2022 12:00

Kawa, książki, vintage. Trzy Siostry zapraszają

Nowa kawiarnia, vintage shop i antykwariat pojawią się tuż obok wrocławskiego Szermierza. “Początkowo sprzedawałam vintagowe ubrania w Literatce w czasie lockdownu. Gdy restrykcje pozwoliły Literatce na powrót do dawnej działalności szukałam dla siebie nowego miejsca. Znalazłam je tutaj” - mówi Ewa Nowak, gospodyni przytulnego lokalu Trzy Siostry.

Ewa odnawia i porządkuje dwie sale. Jedna z nich będzie kawiarnią, a druga przymierzalnią. “Przybyłam tu z vintage shopem, ale to miejsce zasługuje na antykwariat. Będą tu więc książki, ubrania, ale również moja ulubiona kawa z palarni Figa”. Kawą Ewa rozgrzewać będzie gości nie tylko w chłodniejsze dni. Poza kilkoma krzesłami wewnątrz szykuje również miejsca na zewnątrz. “Latem ogródek będzie w cieniu, więc będzie można się tu schronić przed słońcem i napić kawki czy lemoniady” – opowiada Ewa, wskazując na dach gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego bramę dobrze widać ze sklepu, a stojąc przed gmachem trudno nie zauważyć zabytkowej witryny antykwariatu. “Wykładam łacinę na Uniwersytecie, więc z jednej pracy do drugiej nie będę miała daleko” – śmieje się Ewa poprawiając zielone płaszcze na wieszakach. 

Już w sobotę 23 kwietnia będzie można wpaść do Ewy na kawę i zakupy. Dostępny będzie szeroki wachlarz kolorowych ubrań dla Panów, Pań i najmłodszych. Na półkach znajdziemy książki humanistyczne, w tym filozoficzne i antropologiczne oraz klasyki literatury.

Ewa obiecuje darmową kranówkę dla każdego, mini-wernisaże oraz możliwość wspinaczki na biblioteczną drabinę. “Wszystkie osoby są mile widziane! Oczytane, nieoczytane, klienci bez krawata i lekko awanturujący się również” – żartuje podekscytowana Ewa.

 

 

 

zdjęcie autora

Przemek Jankowski

obrazek 0 komentarzy

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Bary pod chmurką: Część 4 – beach bary Wrocław

Odprawianie rytuałów w noc Kupały, niezapomniane zaręczyny i koń na barze. Babie Lato na Partynicach to bar i miejsce spotkań znajdujący się na terenie Toru Wyścigowego. Miejsce romantyczne i magiczne. Dlaczego?

0 komentarzy opublikowany 2 miesiące temu

Tak brzmi Wrocław

Gitary i garnki na Oławskiej, skrzypce pod Pręgierzem, jazz nad Odrą, cymbałki na Ostrowie Tumskim – to nieodłączne elementy dźwiękowej mapy Wrocławia. Ale co z muzyką naszego miasta? Jak ona brzmi? Poszukiwania o...

94 komentarzy opublikowany 4 miesiące temu

Dni Fantastyki 2022 – inny świat na Zamku w Leśnicy 

Dni Fantastyki na Zamku w Leśnicy to wspaniała okazja, by chociaż na jeden weekend stać się częścią fantastycznego świata. Impreza odbędzie się 26-28 sierpnia w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu. 

0 komentarzy opublikowany 2 miesiące temu

Czas na przetwory na zimę – co możemy przygotować w sierpniu

Koniec sierpnia to najlepszy czas na robienie domowych przetworów na zimę. Sałatki, dżemy, kiszonki, czyli jakie słoiki powinny znaleźć się w Waszej spiżarni.

0 komentarzy opublikowany 1 miesiąc temu

Makabryczny Wrocław – Wroclavia zaprasza na niezwykłe spacery

Aleksandra Dudra - 25 lip 2022

„Makabryczny Wrocław” to czwarty spacer zorganizowany w lipcu przez Wroclavię.  Tym razem była to wycieczka pod znakiem słynnych morderstw, egzekucji i innych okropności.

Bary pod chmurką [podsumowanie]

Ivan Prinus - 07 wrz 2022

Chillout na leżakach, koncerty, picie zimnego piwa i drinków na piasku przy rzece - za to lubimy beach bary we Wrocławiu. Od ośmiu tygodni odwiedzaliśmy bary pod chmurką - te...

Wrocławskie restauracje, kawiarnie i lokale przyjazne psom

Kamil Wardęga - 15 lip 2022

Restauracje, puby, kawiarnie. We Wrocławiu coraz więcej jest restauracji przyjaznych psom i innym zwierzakom, których właściciele nie chcą zostawiać w domu. Co takie lokale ...

Wrocławski sezon na warzywa – czerwcowe przetwory

Maciek Walas - 11 cze 2022

Kalendarz warzyw i owoców nieustannie się zmienia. Czerwiec to jednak miesiąc kiedy na dobre można zacząć sezon na przetwory. Jakie warzywa i owoce warto kupić w najbliższy...