Niepisane zasady psiego parku
calendar 21 kw. 2022 15:00

Niepisane zasady psiego parku

Pieski, biegajcie! Wraz z nadejściem wiosny, właściciele psów spieszą do psich parków. O czym warto pamiętać, a na co uważać? Jak przygotować swoje pieski do wizyty “na wybiegu”? Gdzie znaleźć psie parki we Wrocławiu?

 

Psi park – przygotowanie

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie: czy psi park jest odpowiedni dla mojego psa? Z wybiegów najchętniej korzystają psy dobrze zsocjalizowane, takie, które nie są lękliwe ani agresywne. Dlatego przed wizytą dobrze jest realnie określić charakter i usposobienie naszego czworonoga. 

Przed odwiedzeniem wybiegu warto zadbać o stosowne zmęczenie psa. Niech wejście do psiego parku nie będzie jego pierwszą aktywnością w ciągu dnia. Zbyt “energetyczne” psy są skore do niekontrolowanych gonitw czy męczenia innych odwiedzających. 

Wchodząc do psiego parku warto się zorientować, jaka panuje w nim sytuacja. Czy obecne tam psy są natarczywe, agresywne? Czy właściciele poświęcają im wystarczająco dużo uwagi? Jeśli Twój pies może nie czuć się na wybiegu bezpiecznie, warto poczekać, aż sytuacja w parku się zmieni. 

Przebywając w psim parku, pamiętajmy o tym, że to miejsce, w którym dalej jesteśmy odpowiedzialni ze swojego pupila. Weźmy ze sobą smaczki, żeby nagradzać pozytywne zachowania, i reagujmy, kiedy nasz pies staje się natarczywy dla innych.

 

Jakie są niepisane zasady psich parków?
O tym, jak korzystać z psiego parku, opowiedziała Paulina, właścicielka Afery i stała bywalczyni psich parków.

 

Jak się przygotować? 

 

Myślę, że najważniejsze jest to, żeby znać swojego psa już na tyle, żeby wiedzieć, jaki ma stosunek do innych. Jeśli zdarza mu się być agresywnym, albo jest lękliwy, to psi park może być dla niego ogromnym stresem.

Spoko jest iść do psiego parku po raz pierwszy, kiedy psów nie ma tam za dużo i zobaczyć wtedy na spokojnie, jak te pieski zachowują się wobec siebie.

 

Jakie są niepisane zasady psiego parku?

 

– Nie otwieraj bramki dopóki psy nie są odwołane przez właścicieli. Wchodź ostrożnie, żeby nie wypuścić żadnego z uciekinierów poza park.

– Będąc w psim parku, bądź na tyle uważny, żeby zobaczyć, że wchodzi nowy pies. Zwróć uwagę na swojego psiaka, tak żeby nagle 5 psów nie rzuciło się na tego nowego. To jest stres dla psa i stres dla właściciela.

– Nie wolno karmić innych piesków, o ile właściciele na to nie pozwolą. Psy mogą mieć różne alergie i diety.

– Zawsze psi park powinien opuścić ten pies, który sprawia problemy, jest namolny.

– Nie zakładaj, że każde przywitanie twojego pieska to radosne przywitanie.


Wrocławskie psie parki: 

Mapę psich parków na terenie Wrocławia możesz sprawdzić tutaj.

Poniżej zamieszczamy listę adresów wrocławskich psich wybiegów.


ul. Królewska – Park Jedności

ul. Marcelego Bacciarellego 52 

– ul. Grabiszyńska 340 –  Park Grabiszyński

ul. Orzechowa – Park na Gaju 

– ul. Sztabowa 68 

ul. Na Niskich Łąkach 8

– Plac Staszica – Park Staszica

– ul. Słowiańska 18 – Wzgórze Słowiańskie

Plac Strzelecki

ul. Wyszyńskiego 99 – Park Tołpy 

ul. Kaszubska/Pomorska

zdjęcie autora

Maciek Walas

obrazek 0 komentarzy

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Różne ceny modelingu

Widzimy je w telewizji, na billboardach, w gazetach i w internecie. Pojawiają się w programach śniadaniowych i reality show. Modelki, które rozświetlają ulice miast, często pierwsze kroki stawiały w lokalnych agencjac...

0 komentarzy opublikowany 11 miesięcy temu
fot. Bart van Dijk / Unsplash

Hit czy kit? Mapa odśnieżonych ścieżek rowerowych

Pierwsza mała śnieżna zamieć już za nami. Z tego powodu powstała mapa dla rowerzystów, która ma ułatwić znajdowanie informacji na temat odśnieżanych tras rowerowych. Dodatkowo, ponad 600 rowerów miejskich zostaje...

0 komentarzy opublikowany 10 miesięcy temu

American Cars Mania 2022

American Cars Mania to największa w Polsce impreza miłośników amerykańskiej motoryzacji. Tegoroczna, dziewiąta edycja odbędzie się w dniach 24-26 czerwca, na terenie Tarczyński Arena Wrocław. Co takiego jest w amery...

0 komentarzy opublikowany 3 miesiące temu

Nie tylko flanki na Słodowej. Studenci warzą piwo na uczelni

– Produkcja piwa to jeden z najstarszych procesów biotechnologicznych znanych ludzkości. [...] już w epoce neolitu człowiek wykonywał określone czynności, w wyniku których powstawało coś podobnego do piwa. Obecnie...

0 komentarzy opublikowany 11 miesięcy temu

Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu – polecajka 

Redakcja Bluetram - 22 wrz 2022

Kinomurale, Dni Trójkąta i Parada Psów  – oto co czeka nas w ciągu najbliższych dni we Wrocławiu .

Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu [Maciek poleca]

Maciek Walas - 18 sie 2022

Koncerty? Imprezy? Wystawy? Sprawdziliśmy dla Was aktualny kalendarz imprez, by wybrać, według nas, najlepsze wydarzenia we Wrocławiu.

SHERO i HERO w polewie

Agnieszka Zwolińska - 01 maj 2022

Dickery Wrocław już otwarte. W cukierni czekają na was gofrowe penisy i waginy. Kontrowersyjnie? W naszym kraju na pewno.

Podpowiadamy najlepsze prezenty świąteczne z Wrocławia

Paulina Salawa - 14 gru 2021

Skąd czerpać inspiracje na prezenty dla najbliższych, kiedy na każdym stopniu towarzyszy nieodparte wrażenie, że każdy pomysł został już wykorzystany, a czasu na przygoto...