Dolnośląska Giełda Fonograficzna powraca do Wrocławia!
calendar 06 kw. 2022 12:16

Dolnośląska Giełda Fonograficzna powraca do Wrocławia!

“Workin' With The Miles Davis Quintet”, “Nowa Aleksandria” Siekiery, “Rock of the Westies” Eltona Johna, “Cegła” Dżemu i “Dark Side Of The Moon” Pink Floyd. Między innymi takie albumy, ale również wiele więcej, można było znaleźć na sobotniej Giełdzie.

Koncept jest prosty – lokalni sprzedawcy muzyki rozstawiają się na placu przed budynkiem. Wszyscy uczestnicy mogą handlować i wymieniać się muzyką na przeróżnych nośnikach. Firlej – jeden z najsłynniejszych wrocławskich ośrodków artystycznych działający przy ulicy Grabiszyńskiej. Przez większość ludzi kojarzony jest z klubem muzycznym, jednak jego działalność rozciąga się także na akcje lokalne i kulturowe. W pierwszą sobotę kwietnia, po prawie półrocznej przerwie, powróciło jedno z ulubionych wydarzeń wrocławskich fanów muzyki i kolekcji, czyli Dolnośląska Giełda Fonograficzna. 

 

Miałem okazję porozmawiać z Karolem Woźniakiem, wystawcą sklepu Papa Winyl oraz organizatorem wydarzenia. Opowiedział mi o wydarzeniu oraz jego przebiegu.

 

 

Na większości stanowisk znajdziemy skrzynki pełne winyli – zarówno starych wydań mających kilkadziesiąt lat, jak i najnowsze płyty z tego roku. Można tu też nabyć płyty CD czy wracające ostatnio do mody kasety. Przy jednym ze stołów znalazły się też dwa gramofony wystawione na sprzedaż. Nikt nic tu nie sortuje; cała zabawa polega na przeglądaniu dostępnego asortymentu i szukaniu rzeczy które przyciągną naszą uwagę. Jak mi powiedział jeden z wystawców : “Nie mam tu nic specjalnego, ale każdy na pewno znajdzie coś dla siebie”.

 

– Kupiłem sobie album Kate Bush – Powiedział mi Kajetan, jeden z uczestników wydarzenia. – Z kolegą znaleźliśmy dużo rzeczy. Jest Bob Marley, David Bowie a nawet Taco z nowszych.

 

Wydarzenie odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca przed Ośrodkiem Działań Artystycznych Firlej przy ulicy Grabiszyńskiej 56.

 

zdjęcie autora

Kamil Wardęga

obrazek 1 komentarzy

xyz

Fajne miejsce dla początkujących kolekcjonerów, jednak kiedy zbiera się winyle od kilkudziesięciu lat ciężko tu znaleźć coś wyjątkowego.

30 kwietnia 2022 14:49 Odpowiedz

Z kija prosto do butelki

Wrocławskie, polskie, czeskie, ukraińskie, a nawet litewskie piwo z beczki. A co najważniejsze, można wziąć je na wynos. Jak? W butelce! Są browary we Wrocławiu, których specjalnością jest lanie piwa z beczki na wy...

1 komentarzy opublikowany 9 miesięcy temu

Dworzec Świebodzki – zimne piwo i oldschoolowa atmosfera

Wrocławski sezon na wylegiwanie się na leżaku i picie zimnego piwa w gronie znajomych już dawno został oficjalnie otwarty. Pogoda we Wrocławiu sprzyja, więc zaczyna się rodzić w głowie pytanie – gdzie wyjść? Pro...

0 komentarzy opublikowany 7 miesięcy temu

Specjały Nadodrza last minute

W imprezie chodzi przede wszystkim o kulinarny hedonizm, związany z poznawaniem smaków Nadodrza, ale obecny jest w niej także element grywalizacji.

94 komentarzy opublikowany 9 miesięcy temu

Podpowiadamy najlepsze prezenty świąteczne z Wrocławia

Skąd czerpać inspiracje na prezenty dla najbliższych, kiedy na każdym stopniu towarzyszy nieodparte wrażenie, że każdy pomysł został już wykorzystany, a czasu na przygotowania już brak? Aby pomóc zmienić parę z ...

0 komentarzy opublikowany 1 rok temu

Jak kupić stary aparat? Krótki poradnik dla wrocławian

Kamil Wardęga - 06 mj. 2022

Co zmienić, jeśli zwykłe zdjęcia robione telefonem są dla nas zbyt proste i nie oddają klimatu w taki sposób, w jaki go zapamiętaliśmy? Odpowiedzią może być aparat anal...

Rowerowa perełka Wrocławia otwarta dla każdego

Ivan Prinus - 23 mj. 2022

Teraz każdy może spróbować swoich sił na profesjonalnym torze rowerowym! Można to zrobić podczas otwartych jazd w każdy czwartek o 17 na wrocławskim Welodromie przy ul. Ż...

Co zrobić z Mamą w Dzień Matki

Agnieszka Zwolińska - 25 mj. 2022

Dzień Mamy już zaraz, więc spieszymy z pomocą! Choć wiemy, że każda z Mam jest wyjątkowa, postanowiliśmy przygotować dla Was prezentowe propozycje. Niezależnie więc od ...

SHERO i HERO w polewie

Agnieszka Zwolińska - 01 mj. 2022

Dickery Wrocław już otwarte. W cukierni czekają na was gofrowe penisy i waginy. Kontrowersyjnie? W naszym kraju na pewno.