Na rolkach przez cały Wrocław
calendar 03 cze 2022 16:45

Na rolkach przez cały Wrocław

Masz rolki, ale nie masz z kim jeździć? Kiedyś było to twoją pasją, ale nie wiesz, jak wrócić do dawnej kondycji? Wpadaj na wspólny cotygodniowy przejazd z Urban Dingoes. Start o 19:15 na placy przy NFM-ie, na przemian w środę i czwartek. Zawitaliśmy tam i przejechaliśmy razem z uczestnikami całą trasę.

Raz w tygodniu ekipa Urban Dingoes wyciąga z domów ludzi, którzy mają rolki

Spotykają się na placu przed Narodowym Forum Muzyki chwilę po 19. Żeby więcej osób mogło uczestniczyć w wydarzeniu, jednego tygodnia spotkanie jest w środę, a następnego w czwartek. Informacje o spotkaniach pojawiają się na FaceBook oraz Instagram Urban Dingoes.

– Uznaliśmy, że jest trochę osób, które jeżdżą, bądź chcą regularnie jeździć, a nie miały z kim. Każdy robi coś innego: jest parę osób, które lubią slalom, jest parę osób, które robią triki i jeżdżą agresywnie. Większość jeździ jednak spokojnie. Nasz punkt wspólny to te kółka – opowiada z uśmiechem Wojtek Witkowski, jeden z założycieli grupy. Dlatego też podczas spotkania są dwie trasy: krótsza i spokojniejsza na około 10 kilometrów oraz dłuższa i szybsza na 15-25 kilometrów.

Wczorajsza trasa Urban Dingoes

We wtorekj (2 czerwca) przy NFMie zebrało się aż 49 osób. Jak zdradził mi Wojtek, jest to nowy rekord! Wcześniejszy to 37 osób. Po przywitaniu wszystkich uczestników, Wojtek opowiada o dzisiejszej trasie. Oczywiście bezpieczeństwo przede wszystkim – organizatorzy proszą o zabranie kasków, wszyscy ruszają na światłach tylko kiedy jest zielone. Po krótkim wstępie wszyscy startują. Wojtek jedzie z przodu, kieruje przejazdem.

 To jest dołujące, gdy jedziesz w grupie i nagle zostajesz sam, bo nikt na ciebie nie czeka. Tutaj tak nie jest. Kasia Hapanowicz z Urban Dingoes dzielnie jedzie na samym końcu grupy i motywuje  osoby z tyłu, nie pozwalając na to, by ktokolwiek został sam.

Chodzi o to, żeby każdy mógł się w tym odnaleźć

 – Chodzi o to, żeby każdy mógł się w tym odnaleźć. Nie tylko ci, którzy potrafią super jeździć. Ważne też jest to, żeby ta ostatnia osoba nie czuła się zostawiona – tłumaczy Kasia.

Czekanie na światłach to dobry moment, żeby się poznać. Jedna osoba opowiada o tym, jaką nową ścieżkę rowerową znalazła dla siebie. Inna przyznaje się, że nie jeździła na rolkach już od kilkunastu lat. Kupiła sobie jednak rolki z OLX-a, żeby przypomnieć sobie jak to było kiedyś. Teraz trafiła tutaj. Swoim doświadczeniem ze mną podzielił się Dominik Jatczyński, który bierze udział w przejażdżce drugi raz:

– Bardzo polecam. Jak ktoś jeździ albo chce wrócić do jazdy, to jest dobra ekipa do tego. Wcześniej nikogo tu nie znałem. Teraz powoli zaczynam kojarzyć ludzi i oni zaczynają kojarzyć mnie. Ostatnio osoby, które jechały dłuższy przejazd do Marino, dobrze się rozgadały. Zrobiliśmy tamtego dnia ponad 30 kilometrów – opowiada Dominik Jatczyński. – Samemu nigdy bym tyle nie przyjechał, bo jednak się nudzi. Tak nie czuję nawet długości tej trasy. O dziwo, nie byłem zmęczony, chociaż myślę, że pod koniec to bardziej rolki jechały niż ja – śmieje się Dominik.

zdjęcie autora

Ivan Prinus

obrazek 4 komentarzy

Bary pod chmurką: Część 6 – beach bary Wrocław

Mieszkańcy Maślic w końcu mają swój pierwszy beach bar. W sierpniu tego roku, obok Stawu Królewieckiego otworzył się Maślicki Beach Bar. Zawitaliśmy tam, żeby poznać klimat nowego miejsca i sprawdzić co może zao...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Czas na przetwory na zimę – co możemy przygotować w sierpniu

Koniec sierpnia to najlepszy czas na robienie domowych przetworów na zimę. Sałatki, dżemy, kiszonki, czyli jakie słoiki powinny znaleźć się w Waszej spiżarni.

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Kawa, książki, vintage. Trzy Siostry zapraszają

Nowa kawiarnia, vintage shop i antykwariat pojawią się tuż obok wrocławskiego Szermierza. “Początkowo sprzedawałam vintagowe ubrania w Literatce w czasie lockdownu. Gdy restrykcje pozwoliły Literatce na powrót do da...

2 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Nowa trasa dla kajakarzy. 15 km pięknych widoków

0 komentarzy opublikowany 8 miesięcy temu

Moda Na Szachy we Wrocławiu

Maciek Walas - 07 sie 2022

Ostatnie dwa lata to złoty okres dla szachów, również we Wrocławiu. Obecnie kluby i turnieje szachowe cieszą się nowym wymiarem popularności. Co takiego dzieje się, że lu...

Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu – polecajka 

Redakcja Bluetram - 22 wrz 2022

Kinomurale, Dni Trójkąta i Parada Psów  – oto co czeka nas w ciągu najbliższych dni we Wrocławiu .

Mistrzowie świata ze Śląska Wrocław

Mateusz Lubański - 19 sie 2021

W kwietniu 2021 roku minęły już dwa lata, od kiedy Śląsk Wrocław ogłosił powstanie nowej sekcji. Śląsk Wrocław Blind Football, czyli niewidomi i słabowidzący piłkarze...

SHERO i HERO w polewie

Agnieszka Zwolińska - 01 maj 2022

Dickery Wrocław już otwarte. W cukierni czekają na was gofrowe penisy i waginy. Kontrowersyjnie? W naszym kraju na pewno.