Na rolkach przez cały Wrocław
calendar 03 cze 2022 16:45

Na rolkach przez cały Wrocław

Masz rolki, ale nie masz z kim jeździć? Kiedyś było to twoją pasją, ale nie wiesz, jak wrócić do dawnej kondycji? Wpadaj na wspólny cotygodniowy przejazd z Urban Dingoes. Start o 19:15 na placy przy NFM-ie, na przemian w środę i czwartek. Zawitaliśmy tam i przejechaliśmy razem z uczestnikami całą trasę.

Raz w tygodniu ekipa Urban Dingoes wyciąga z domów ludzi, którzy mają rolki

Spotykają się na placu przed Narodowym Forum Muzyki chwilę po 19. Żeby więcej osób mogło uczestniczyć w wydarzeniu, jednego tygodnia spotkanie jest w środę, a następnego w czwartek. Informacje o spotkaniach pojawiają się na FaceBook oraz Instagram Urban Dingoes.

– Uznaliśmy, że jest trochę osób, które jeżdżą, bądź chcą regularnie jeździć, a nie miały z kim. Każdy robi coś innego: jest parę osób, które lubią slalom, jest parę osób, które robią triki i jeżdżą agresywnie. Większość jeździ jednak spokojnie. Nasz punkt wspólny to te kółka – opowiada z uśmiechem Wojtek Witkowski, jeden z założycieli grupy. Dlatego też podczas spotkania są dwie trasy: krótsza i spokojniejsza na około 10 kilometrów oraz dłuższa i szybsza na 15-25 kilometrów.

Wczorajsza trasa Urban Dingoes

We wtorekj (2 czerwca) przy NFMie zebrało się aż 49 osób. Jak zdradził mi Wojtek, jest to nowy rekord! Wcześniejszy to 37 osób. Po przywitaniu wszystkich uczestników, Wojtek opowiada o dzisiejszej trasie. Oczywiście bezpieczeństwo przede wszystkim – organizatorzy proszą o zabranie kasków, wszyscy ruszają na światłach tylko kiedy jest zielone. Po krótkim wstępie wszyscy startują. Wojtek jedzie z przodu, kieruje przejazdem.

 To jest dołujące, gdy jedziesz w grupie i nagle zostajesz sam, bo nikt na ciebie nie czeka. Tutaj tak nie jest. Kasia Hapanowicz z Urban Dingoes dzielnie jedzie na samym końcu grupy i motywuje  osoby z tyłu, nie pozwalając na to, by ktokolwiek został sam.

Chodzi o to, żeby każdy mógł się w tym odnaleźć

 – Chodzi o to, żeby każdy mógł się w tym odnaleźć. Nie tylko ci, którzy potrafią super jeździć. Ważne też jest to, żeby ta ostatnia osoba nie czuła się zostawiona – tłumaczy Kasia.

Czekanie na światłach to dobry moment, żeby się poznać. Jedna osoba opowiada o tym, jaką nową ścieżkę rowerową znalazła dla siebie. Inna przyznaje się, że nie jeździła na rolkach już od kilkunastu lat. Kupiła sobie jednak rolki z OLX-a, żeby przypomnieć sobie jak to było kiedyś. Teraz trafiła tutaj. Swoim doświadczeniem ze mną podzielił się Dominik Jatczyński, który bierze udział w przejażdżce drugi raz:

– Bardzo polecam. Jak ktoś jeździ albo chce wrócić do jazdy, to jest dobra ekipa do tego. Wcześniej nikogo tu nie znałem. Teraz powoli zaczynam kojarzyć ludzi i oni zaczynają kojarzyć mnie. Ostatnio osoby, które jechały dłuższy przejazd do Marino, dobrze się rozgadały. Zrobiliśmy tamtego dnia ponad 30 kilometrów – opowiada Dominik Jatczyński. – Samemu nigdy bym tyle nie przyjechał, bo jednak się nudzi. Tak nie czuję nawet długości tej trasy. O dziwo, nie byłem zmęczony, chociaż myślę, że pod koniec to bardziej rolki jechały niż ja – śmieje się Dominik.

zdjęcie autora

Ivan Prinus

obrazek 4 komentarzy

Tak brzmi Wrocław

Gitary i garnki na Oławskiej, skrzypce pod Pręgierzem, jazz nad Odrą, cymbałki na Ostrowie Tumskim – to nieodłączne elementy dźwiękowej mapy Wrocławia. Ale co z muzyką naszego miasta? Jak ona brzmi? Poszukiwania o...

1728 komentarzy opublikowany 12 miesięcy temu

Bezpłatne warsztaty – nawet dziecko upiększy Wrocław

Artystyczny rozwój na darmowych warsztatach. Wrocław zaprasza dorosłych i dzieci do twórczej rodziny. Darmowe warsztaty w trakcie wydarzenia "Oficyna inspiracji" to zajęcia z kategorii wszelakiej. Zainteresowani tematem...

3 komentarzy opublikowany 11 miesięcy temu

Dolnośląska Giełda Fonograficzna powraca do Wrocławia!

“Workin' With The Miles Davis Quintet”, “Nowa Aleksandria” Siekiery, “Rock of the Westies” Eltona Johna, “Cegła” Dżemu i “Dark Side Of The Moon” Pink Floyd. Między innymi takie albumy, ale również wie...

3 komentarzy opublikowany 1 rok temu

Adolf Anderssen Chess Festival 2022 – szachowy Wrocław

Święto szachistów i szachistek odbywa się w dniach 30.07 - 07.08 w Klubie Sportowym AZS Wratislavia Na Grobli 32. Co nas czeka w programie?

0 komentarzy opublikowany 10 miesięcy temu

SHERO i HERO w polewie

Agnieszka Zwolińska - 01 maj 2022

Dickery Wrocław już otwarte. W cukierni czekają na was gofrowe penisy i waginy. Kontrowersyjnie? W naszym kraju na pewno.

Wieczorne wyjście z przyjaciółmi? Te miejsca warto poznać

Oktawia Ludkiewicz - 07 sty 2022

Wrocław nie bez powodu jest nazywany miastem spotkań. Spotykają się tu ludzie nie tylko z całej Polski, ale również z różnych krajów świata. Młodsi, na przykład ucznio...

Weekend imprez i wydarzeń we Wrocławiu [Maciek poleca]

Maciek Walas - 14 lip 2022

Jeśli dalej nie macie planów na najbliższy weekend we Wrocławiu, weekendowy kalendarz wydarzeń spieszy z pomocą. Choć Wrocław na przestrzeni lipca jak i całych wakacji ofe...

Wrocławski przewodnik po książkach używanych

Maciek Walas - 17 kwi 2022

Zbliża się Światowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich (23.04), dlatego postanowiliśmy przedstawić wam second-handowy przewodnik po książkowym Wrocławiu. Jak i gdzie zna...