Co ciekawego na  Osiedlu Klecina? [SĄSIEDZKI WROCŁAW]
calendar 30 sie 2022 12:00

Co ciekawego na  Osiedlu Klecina? [SĄSIEDZKI WROCŁAW]

Tydzień temu było o roślinach, ale dziś wracamy z kolejną dawką sąsiedzkich życzliwości i trudności. Następna grupka do sprawdzenia to Osiedle Klecina!

Jak to wszystko się zaczęło?

 – Założyłem osiedlową grupę, bo jej nie było, a sąsiednie osiedla już takie miały i widziałem, że to działa. Brakowało na Klecinie kanału komunikacji o tym, co się na osiedlu i w sprawie osiedla dzieje. W 2017 roku osiedlowa gazeta “Puls Kleciny” wydawana była nieregularnie i w niewystarczającym nakładzie, więc mieszkańcy nie mieli tak naprawdę skąd dowiadywać się o rzeczach dotyczących Kleciny – opowiada Maciek Leńczyk, założyciel i administrator grupy.

Celem grupy jest umożliwienie mieszkańcom wymiany informacji na temat osiedla, miejsc na osiedlu, wydarzeń. Grupa służy również przekazywaniu informacji przez Radę Osiedla, której zresztą jestem członkiem- mówi Maciek Leńczyk.

 

Kotki Uciekinierzy

Zastanawiacie się może, co jest na topie na grupie Kleciny? Administrator już spieszy z odpowiedzią! 

Najczęściej pojawiają się informacje o zaginionych lub odnalezionych kotach – nie ma wątpliwości Maciek Leńczyk.

Ogłoszenia, informacje i biuro rzeczy znalezionych

 Choć ta grupka nie odstaje w większości od innych w tej serii, zauważyłam, że więcej postów dotyczy znalezionych rzeczy. Zgubiłeś czapkę albo klucze? Ktoś na Klecinie na pewno ci pomoże.

Oczywiście, możemy tam jeszcze znaleźć dużo użytkowników, którzy proszą o polecenie kogoś do wykonania jakiejś usługi lub po prostu najzwyczajniej świecie, pytają o rzeczy związane z życiem codziennym.

Na tablicy ogłaszane są przez wszystkich uwielbiane rozmaite wydarzenia.

 

 

Opinie użytkowników 

Informacje, które tam znajdujemy są dla nas przydatne. Nawet, mogą uratować komuś życie.

Dzięki grupie łatwiej dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Ostatnio dzięki szybkiej reakcji członków grupy udało się odnaleźć zaginione dziecko – opowiada Maciek Leńczyk.

Zapytałam członków grupy, jak ją oceniają. Zdania były podzielone, choć dominowały te pozytywne.

Regulamin i inne informację.

Na zakończenie warto dodać, że grupa ma już ponad 8.5 tysiąca użytkowników i wciąż się rozrasta, w utrzymaniu porządku pomaga regulamin.

Obowiązuje regulamin. Przede wszystkim zakazuje on reklam, bo temu służy osobna grupa ogłoszeniowa. Generalnie jest przestrzegany, choć oczywiście i tak codziennie usuwam po kilka postów, które z regulaminem nie są zgodne – oferty oddawania przedmiotów, reklamy usług itp. I te posty generalnie często nawet nie dotyczą naszego osiedla-  mówi Maciek Leńczyk.

Jeżeli jesteście zainteresowani dołączeniem do tej grupki osiedlowej, link znajdziecie tutaj

Pieskie życie we Wrocławiu

W naszym mieście jest prawie 250 tysięcy posiadaczy psów. Liczba to robi wrażenie. Jest to grupa, z którą zdecydowanie warto się liczyć. W ratuszu zaczęli to dostrzegać, stąd coraz więcej ciekawych inicjatyw dla n...

0 komentarzy opublikowany 12 miesięcy temu

Modernizm na spacerze

Czy Hitler i Stalin lubili modernizm, gdzie na Gajowicach są bunkry oraz dlaczego mało kto docenia ten styl architektoniczny w Polsce – między innymi o tym można było posłuchać podczas sąsiedzkiego spaceru po Gajowi...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Zielone restauracje we Wrocławiu

0 komentarzy opublikowany 10 miesięcy temu

Psie socjalizacje – skąd we Wrocławiu spacery behawioralne? …

Kiedyś na podwórku za płotem i w budzie, dzisiaj pełnoprawny członek rodziny. O wychowanie psa dba się już prawie tak jak o wychowanie własnych dzieci. Aby pomóc właścicielom niesfornych, rozbrykanych, płochliwych...

0 komentarzy opublikowany 3 lata temu

Psie socjalizacje – skąd we Wrocławiu spacery behawioralne? …

Katarzyna Bagińska - 20 paź 2021

Kiedyś na podwórku za płotem i w budzie, dzisiaj pełnoprawny członek rodziny. O wychowanie psa dba się już prawie tak jak o wychowanie własnych dzieci. Aby pomóc właścic...

Co wkurza wrocławian? Nasze TOP5!

Redakcja Bluetram - 07 cze 2023

Social media to nie tylko kopalnia memów czy zabawnych filmików, ale też znakomita platforma do wyrażania swoich frustracji. To zainspirowało mnie do prześledzenia Facebooka ...

Kto w topce najbardziej zakorkowanych miast? Tak, zgadliście

Kacper Bednarz - 09 gru 2021

Standardowo, końcówka roku przynosi wysyp różnorakich rankingów. Za dzisiejszym władze miast – które się w nim znalazły – niezbyt przepadają. Pora na najnowszy raport...

Noc Muzeów we Wrocławiu

Maciek Walas - 07 maj 2022

Oświetlone przez gwiazdy galerie, niedostępne na co dzień w nocy miejsca, dedykowane wystawy oraz warsztaty. Co sprawia, że Noc Muzeów jest wyjątkowa?