Najbardziej luksusowy „most“ na wyspie
We wrześniu 2019 roku na Ostrowie Tumskim zaprezentowano nowy hotel – The Bridge Wrocław MGallery. Podczas tegorocznej 15. edycji plebiscytu World Luxury Hotel Awards, budynek zwyciężył w kategorii Luxury Architecture Design Hotel w naszej części Europy.
Ustanowiona w 2006 roku nagroda The World Luxury Hotel Awards zapewnia międzynarodowe uznanie zarówno gości, jak i przedstawicieli branży hotelarskiej. Ponad 300 000 osób głosuje każdego roku w ciągu czterech tygodni, aby wybrać zwycięzców w ponad 100 różnych kategoriach. Nagrody przyznawane są w skali kraju, regionu, kontynentu i świata. Zwycięzcy wybierani są w publicznym głosowaniu online, co zapewnia uznanie, które odzwierciedla ciężką pracę i poświęcenie wykazywane każdego dnia przez wszystkich pracowników hoteli. – Wiele czynników ma wpływ na wybór zwycięzców – między innymi marka, lokalizacja oraz ogólna satysfakcja gości na podstawie recenzji online – mówi Jana Stoman, dyrektor wykonawcza The World Luxury Hotel Awards.
Most łączący epoki
Inwestycja warta 150 mln zł stoi na Placu Katedralnym w miejscu, gdzie przed laty znajdowała się przychodnia studencka. The Bridge Wrocław MGallery został nominowany w trzech kategoriach: Luxury Architecture Design Hotel, Luxury Banquet/Event Hotel oraz Luxury Rooftop View Hotel, z których regionalnym zwycięzcą został w tej pierwszej. Publiczność uznała, że obiekt oferuje najlepszy design architektury spośród wszystkich nominowanych hoteli ze Wschodniej Europy; hotel łączy współczesność z historycznym i kulturalnym dziedzictwem Wrocławia.
– Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom. Prawdziwy luksus nie jest łatwy do osiągnięcia. Potrzeba bardzo efektywnego i oddanego personelu, który jest gotów pójść o krok dalej, aby zapewnić każdemu z gości poczucie opieki i świadomości, że każda sytuacja zostanie odpowiednio rozwiązana. To jest definicja luksusu. To właśnie sprawia, że zwycięzcy wyróżniają się na tle innych – komentuje Michael Hunter-Smith, dyrektor marketingu The World Luxury Awards.
5-gwiazdkowy design
W projekcie budynku pojawiły się liczne nawiązania do architektury występującej na obszarze Ostrowa Tumskiego – regularny rytm dwukondygnacyjnych pilastrów, wydatny gzyms, masywna bryła dachu. Ponadto architekci przełożyli symetrię fasady seminarium na osiową kompozycję elewacji hotelu. We wnętrzach znajdziemy wielkoformatowe grafiki w postaci rycin na ścianach, które odwołują się do dziedzictwa Wrocławia. Te oryginalne wizualizacje powstały we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu i studiem projektowym Kolektyf. Charakterystycznym elementem dla The Bridge jest ściana wodna we foyer, nawiązująca do Odry i dawnego mostu, w miejscu którego znajduje się dzisiaj hotel. We wnętrzach nie brakuje też nawiązań do gotyku, na przykład w postaci baldachimów z woskowymi świecami w pokojach.
– Idea The Bridge wyrasta z ducha Ostrowa Tumskiego – ze spaceru kamiennymi traktami w dyskretnej poświacie gazowych latarni, z obcowania z majestatyczną architekturą wrocławskiej katedry, z gry świateł na gotyckich detalach licznych kościołów, czy wreszcie z chwili wytchnienia w cieniu imponującego platana – pomnika przyrody zdobiącego Plac Katedralny. Hotel kontynuuje tradycję budowniczych sprzed lat, dopisując kolejny rozdział w historii najstarszej części Wrocławia – komentuje Michał Goncerzewicz z pracowni Forum Architekci – autor projektu. Z kolei za aranżację wnętrz odpowiada Medusa Group.
lifestyle
Jak tworzyć streetart na podwórkach Wrocławia?
Przemek Jankowski - 21 lip 2022Wielu mieszkańców kamienic narzeka na budynki, ale mało kto faktycznie zmienia ich wygląd. Artysta Mariusz Mikołajek dostrzegł potencjał w podwórzach Wrocławia i ich miesz...
„Blue trams” nie tylko na szynach. Tramwaje wodne na Odrze
Kacper Bednarz - 24 lis 2021Niedawno pojawiły się propozycje tras, jakimi miałby się poruszać dawno zapowiadany tramwaj wodny. W związku z powstałymi koncepcjami magistrat utworzył ankietę dla mieszk...
Czy Wrocław stać na przejazdy bez biletu?
Przemek Jankowski - 01 sie 2022Wszystko ma swoją cenę i za wszystko trzeba zapłacić. Czy jednak darmowość może się miastu opłacić? Bezpłatna komunikacja miejska to hasło, którym każdy kandydat na p...
Co ciekawego na Osiedlu Klecina? [SĄSIEDZKI WROCŁAW]
Karolina Winkowska - 30 sie 2022Tydzień temu było o roślinach, ale dziś wracamy z kolejną dawką sąsiedzkich życzliwości i trudności. Następna grupka do sprawdzenia to Osiedle Klecina!