II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki
calendar 03 wrz 2022 12:00

II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki

Zabytkowe samochody, trasa wiodąca przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki i dużo dobrej zabawy – wszystko to 17-18 września podczas Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki. 

Ruszyły zapisy na pierwszy na Dolnym Śląsku Rajd Zabytków Techniki. Wydarzenie, które koncentruje się na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej, skierowane jest do osób posiadających pojazdy wyprodukowane  lub zaprojektowane przed 1995 r.

Na pewno jest to jedno z niewielu wydarzeń na mapie Polski o takim charakterze.

 Uczestnicy wyruszą na industrialny szlak Dolnego Śląska i w ciągu dwóch emocjonujących dni odwiedzą łącznie ponad 20 unikatowych zabytków techniki, dokumentujących najważniejsze dziedziny życia gospodarczego regionu na przestrzeni minionych 200 lat – podają organizatorzy.

Na Dolnośląskim Szlaku Zabytków Techniki znajdują się między innymi: Bolesławiec, słynący z ceramiki, wałbrzyskie kopalnie, Młyn Papierniczy w Dusznikach Zdroju czy Kopalnia Uranu w Kletnie.

Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00 na parkingu w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Uroczyste zakończenie odbędzie się o godzinie 16:00 na parkingu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. 

W imprezie może wziąć udział 120 pojazdów. Liczba miejsc jest zatem ograniczona. Zapisy odbywają się przez stronę https://mapazabytkow.pl/rajd-zabytkow/ i potrwają do 10 września.

 

Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

zdjęcie autora

Redakcja

Bluetram

obrazek 0 komentarzy

Trenuj z Wojskiem we Wrocławiu. Za darmo!

0 komentarzy opublikowany 7 miesięcy temu
fot. Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl

W poszukiwaniu odpowiedzi na kryzysy. Piąty Kongres NGO

– Model efektywności: jak najwięcej zrobić za jak najmniej, się nie sprawdza. Ważniejsza jest odporność. Powinniśmy mieć jak najwięcej źródeł dostarczania rozwiązań. Nie inaczej musi być w przypadku miast i ...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Motocykl elektryczny z Wrocławia zadebiutował w zawodach

0 komentarzy opublikowany 6 miesięcy temu

Jadalne miasto – Ryneczek Jemiołowa w nowej odsłonie 

1 października na wrocławskim Ryneczku Jemiołowa odbył się Piknik Jadalne Miasto w ramach inauguracji działalności Bazaru Krótka Droga. Była to okazja, aby poznać lokalnych rolników i rolniczki, skosztować sprzeda...

0 komentarzy opublikowany 2 lata temu

Krew ratuje życie. Poznaj historię Kasi

Kacper Bednarz - 11 lis 2021

– Dla mnie to jest wdzięczność nie do opisania. Gdyby ktoś nie poszedł i nie poświęcił swojego czasu, energii, swojej krwi, to mnie by tu już nie było. Przeżyłam wył...

Festiwal Pierogów Świata na Nowym Targu

Agnieszka Zwolińska i Maria Jurasz - 11 wrz 2022

Gruzińskie pierożki chinkali, afgańskie bolani, a może japońskie gyoza? Festiwal Pierogów Świata na Placu Nowy Targ!

Zbiórka Ivana Mateusha – komentuje Dominika Liniewska

Dominika Liniewska - 29 maj 2022

Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, od razu postanowił wrócić i dołączyć do walczących żołnierzy, organizując transport darów z Polski. Mówi, że w Ukrainie zostali już sa...